Newcastle United Fan Club Bulgaria - Official site of NUFC Bulgarian Fan Club

Впечатляваща победа за отбора до 23 години

Отборът на Нюкасъл до 23 години победи Фулъм с 5-2 в мач от поредния кръг на Premier league 2. Това бе първа победа за Нюкасъл от август. Серията от 4 последователни загуби бе спряна по впечатляващ начин.  Том Алън откри резултата след асистенция на Шон Лонгстаф. Скоро след това нападателят Елиас Сьоренсен удвои.  Така завърши и първата част – 2-0 за Нюкасъл. Нови 5 гола паднаха през второто полувреме.  Скоро след почивката Сьоренсен отново се разписа за втори път в мача, и направи преднината на Нюкасъл класическа. Успокоени от големия аванс футболистите на Бен Досън намалиха оборотите и допуснаха два гола в своята врата.   Въпреки че резултатът стана 3-2 това не смути нашия отбор и много скоро след това Хуанито Кумбрерас отбеляза за 4-2. Последният гол в мача отново бе отбелязан от датчанина Сьоренсен, с което той остана с впечатлението, че е автор на хет трик в мача, само за да разбере след неговия край, че втория му гол е записан като автогол на футболист на Фулъм. Въпреки това, впечатляващо представяне на маладия Сьоренсен,  както и на Шон Лонгстаф и Ашраф Лазар. За отбелязване е и чудесната игра по левия фланг на Лиъм Гибсън и Адам Уилсън. Позитивно представяне от Нюкасъл и една добра победа. След този успех Нюкасъл вече заема деветото място в  Premier league 2.
Следващият мач на отбора е в четвъртък – Premier league Cup срещу Нотс Kаунти.