Newcastle United Fan Club Bulgaria - Official site of NUFC Bulgarian Fan Club

След мача с Дидо Калинков – Манчестър Юнайтед – Нюкасъл 3:2

Манчестър Юнайтед победи Нюкасъл с 3-2 в мач от осмия кръг на английската висша лига.

Голмайстори: Кенеди 7′, Муто 10′, Мата 70′, Марсиал 76′, Алексис Санчес 90′. Това е простата статистика.

Иначе едно страхотно първо полувреме за Нюкасъл. Полувреме изпълнено с много борба и много добра игра в защита. Полувреме изпълнено с два прекрасни гола. Едва ли някой си е мислил, че до десетата минута Нюкасъл ще води с два на нула. Нюкасъл имаше пълен контрол през първата част и не позволи на Манчестър Юнайтед да създаде нищо сериозно пред нашата врата. След почивката обаче нещата малко се промениха. Манчестър Юнайтед започна да натиска, и натискът ставаше все по-силен и по-силен. Нюкасъл бе твърде пасивен. Като, че ли мисълта бе повече да се запази резултата отколкото да се търси трети гол, който да реши мача. Смените, за мен, също не бяха качествени, и може би не бяха правилните, макар че нямам никакво намерение да се бъркам в работата на Рафаел Бенитес. Това, което се случи вчера просто не трябваше да се случва. Когато си повел с два гола до десетата минута. Когато доминираш и имаш пълен контрол през цялата първа част, през второто полувреме просто трябваше да излезем и защо не да вкараме поне още един гол. Вместо това,  ние се дръпнахме назад, изведнъж станахме пасивни. Позволихме на Манчестър Юнайтед да ни подложи на голям натиск и платихме скъпо за това. Преди мача още казах, че вчера бе идеалният момент да гостуваме на Юнайтед. И до 70 минута всичко се развиваше по план. Защо Нюкасъл загуби вчера никой не знае. Мисля, че Нюкасъл съживи Манчестър Юнайтед. Съживи и Моуриньо. Трябва да казваме критиките, защото лично за мен това, което се случи вчера е недопустимо. Не е сериозно да водиш с два гола до 70 минута, и след това да допуснеш 3 гола за 20 минути. И да загубиш мача. Отбор, който има цели, отбор, който иска да се спасява от изпадане не може да си позволи подобно поведение. Колкото и класен да е Манчестър Юнайтед ние сами сме си виновни. Никой не отрича класата на червените дяволи. Никой не отрича, че имат много добри и качествени футболисти. Но нямаш право да допускаш това, което стана снощи. Нямаш право, ако искаш да оставаш в лигата, да гониш цели, да гониш точки. Пак казвам – ние вдигнахме Юнайтед. Вдигнахме отбора, а най-вероятно оставихме и Моуриньо на поста. Техните проблеми не ни интересуват обаче. Ние си гледаме Нюкасъл. Имаше много позитивни неща вчера, като прекрасното първо полувреме. Като двата гола, които вкарахме, дори и спасяванията на Дубравка след почивката. Трябва всеки един да си извади правилните изводи. Нюкасъл няма право да губи подобни мачове ако иска да остане. До следващата пауза за националните отбори имаме 4 мача срещу отбори на нашето ниво. На 20 октомври приемаме Брайтън. На 27 гостуваме на Саутхямптън. След което идват 2 поредни домакинства – на 3 ноември Нюкасъл – Уотфорд, и на 10-и Нюкасъл срещу Борнемут. Следващите 4 мача мисля, че ще дадат отговори на много въпроси. Следващите 4 мача са срещу отбори на нашето ниво.

Завършвам този анализ с думите на Бенитес след мача снощи. Той заяви:

Трудно е да приемем загубата след като играхме толкова добре. При 2-0 имахме шансове да вкараме трети гол. Доминирахме имахме пълен контрол срещу много добър отбор. Когато получихме първия гол започнахме да срещаме големи проблеми. Те имат много силни смени и ние не можахме да се справим с техните много силни играчи.” Бенитес завърши – Трябва да останем спокойни. Ако играем по този начин като днес ще спечелим много мачове.

Казах всичко, което мисля. Дано тази загуба е за добро. И всеки си извади правилните изводи. Следващото предизвикателство е след 2 седмици.