Newcastle United Fan Club Bulgaria - Official site of NUFC Bulgarian Fan Club

6:0 за Нюкасъл в първата контрола

img-9380-2956702429

Нюкасъл Юнайтед започна серията от контроли преди сезона в Чемпиъншип с изразителна победа над ирландския Бохемиън в Дъблин. Припомняме, че отбора е вече седмица в Ирландия на предсезонна подготовка.

Доста зрители се бяха събрали на Дейлимаунт Парк, повечето дошли заради гостуващия английски гранд. На обления от слънчеви лъчи терен, Рафа Бенитез поусна в игра петте нови попълнения, а отбора му напълни мрежата на съперника с цели 6 безответни попадения.

Нашите играчи излязоха в третия екип за новия сезон, в бяло и лилаво(и черни ленти на ръкавите отбелязващи втората годишнина от загубата на Джон Адлър и Лиъм Суини).

Резултата откри в 15 мин Мат Ричи, като стори точно това което очакваме от него. Пробив по крилото на Джейми Стери и пас към бившия играч на черешките, който елегантно се завъртя и намери далечния горен ъгъл на вратата с чудесен фалцов удар.

Вторият гол бе от дузпа на Митрович, която си я спечели самия той. Сърбинът пресече лош пас на защитата и предизвика вратаря на ирландците да го фаулира.

CnfonXrWYAElZmj

Свраките започнаха второто полувреме с шест смени, и си струва да се отбележи, че Бенитес прекара част от почивката да дава конкретни указания на всеки от играчите влизащи в игра.

Дуайт Гейл беше на път да направи светкавичен дебют с гол за Нюкасъл, но мощният му удар срещна гредата.

Първият му гол обаче все пак не закъсня, като вкара отблизо след изпълнение от корнер на Товен в 51-та минута и асистенция на капитана в този мач Джамал Ласелс.

Разултата се оформи набързо с голове на Флориан Товен след пас на Роландо Аарънс, Аарънс след пас на Перез и влезлия към края Джини Виналдум.

Към този момент и заменения Ласелс бе дал капитанската лента на Джонджо Шелви, като по този начин Нюкасъл използва всичките 22 играчи за мача.

Младият вратар Пол Уулстън загряваше с Карл Дарлоу на полувремето, но не влезе в игра, Роб Елиът и Адам Армстронг не са в подходяща физическа форма, а контузиите на Кевин Мбабу и Сием Де Йонг ги върнаха в Тайнсайд.

След края на мача отборите напуснаха терена под аплодисментите на публиката, а отбора отпътува за Нюкасъл за да се подготви за гостуванията в Донкастър в сряда и Локерен в събота.

През годините сме виждали доста подобни безсмислени мачлета наречени предсезонни контроли с противоречиви качества, но тази ни допадна с многото голове и внесения оптимизъм.

36589D2300000578-3693556-image-m-31_1468701097148

Аналогиите с предишният ни сезон в Чемпиъншип са немалко, тогава отново отбора беше на подготовка в Картън Хаус, а първата ни контрола завърши с победа 3-0 над Шамрок Роувърс.

Тогава за разлика от тази година, отбора е пристигнал за контролата без нов собственик, без председател, без мениджър и без нови попълнения, цитираме колеги.

Нюкасъл: Селс(Дарлоу 46), Стери (Яанмаат 46), Анита (Винлдум 69), Мбемба (Хейдън46), Ласелс(Гамез 74), Сайве(Тиоте 74), Колбак(Шелви 46), Ричи (Товен 46), Гуфран(Перез 48), Аарънс(Дъмет 63), Митрович (Гейл 46).

Рез: Всички използвани.

След мача:

Рафа:

“Най-важното нещо е да се види,че отборът играе добре и вкарва голове. Важно е за новите играчи които идват да вкарват голове -. Мисля, че това е добре за всички.

“Доволен съм от прекараната седмица в Ирландия , времето беше фантастично.

“Отбора на домакините се потрудиха здраво на терена, особено през първото полувреме се справиха много добре.

За отбор които толкова скоро е имал официална среща, и да излезе в този мач срещу съперник който се предполага да е по-добър се справиха доста добре.

На как отборът му ще се адаптира към шампионата:

“Това е кажи-речи, както да уастваш в Шампионската лига, пак ще имаме два мача на седмица.

За дебютантите голмайстори Ричи и Гейл:

“И двамата се справиха добре и ние знаем, че те могат да вкарват голове. Сега най-важното е да продължим да правим това, което трябва да правим.”

Запитан за нови попълнения:

“Работим усилено. Лии Чарнли знае, че ни трябват още хора за да имаме за всички позиции.

“Липсват централни защитници. Засега се справяме с размествания и играни минути, но е ясно че имаме нужда от още играчи. Мисля, че скоро ще имаме нов играч.”

За показаното от играчи за които се говори, че ще напускат този трансферен прозорец(Товен, Тиоте, Янмаат, Гуфран, Виналдум и тн):

“Мисля, че те трябва да дават всикчко от себе си (и в приятелските мачове), а след това, ние ще решим. Това зависи и от офертите. Зависи. Ще анализираме всеки случай.”

JS95071759

Джамал Ласелс:

“Рафа ми има доверие, което ме мотивира много.

“Днес аз бях с капитанската лента, нещо което ме прави извънредно щастлив. Това показва колко доверие той има в мен.

“Ако ме направи капитан, ще съм на седмото небе. Така или иначе, аз ще продължавам да се изявявам като лидер.”

“Не сме говорили за това (капитанската лента). Ще съм щастлив, каквото и да стане. Основното нещо е отбора да постига резултати”