Newcastle United Fan Club Bulgaria - Official site of NUFC Bulgarian Fan Club

Newcastle U23 с нова победа

Отборът на Нюкасъл до 23 години продължава да печели и да записва добри резултати. Втора поредна победа за нашите момчета. Тази вечер футболистите на Бен Досън победиха Нотс Каунти с 2-1 в първия си мач от Premier league Cup. Нюкасъл е в една група с Нотс Kаунти, които вече споменахме, Лийдс и Саутхемптън. Двубоят снощи бе игран на Whitley park. Това бе второ поредно домакинство за нас след като в понеделник Нюкасъл срази Фулъм с 5-2 в мач от първенството, Premier league 2.
И така, към мача тази вечер. Първа победа в групата за Нюкасъл след голове на Елиас Сьоренсен и Калъм Робъртс. Първият гол падна след 18 минути игра, когато Ашраф Лазар центрира много добре от ляво, и Сьоренсен заби топката във вратата на противника – 1-0 за Нюкасъл. Вторият гол падна 2 минути преди почивката, когато Робъртс се отличи с прекрасен пробив. Младата надежда показа много добра скорост, и със удар с левия крак направи резултата 2-0 за Нюкасъл. Така завърши първата част. Второто полувреме продължи с надмощие на Нюкасъл, като отборът пропиля нови възможности за гол. Макар и да допусна гол в своята врата, отборът на Бен Досън записа своята втора поредна победа в рамките само на 3 дни. Заслужава да се отбележи, че след като отборът печели със сигурност се наблюдава някакъв напредък и развитие. Всичко което се случва в клуба ни интересува и отбора до 23 години не прави изключение, защото това са футболистите които чукат на вратата на първия отбор. Тези 2 победи със сигурност ще се отразят много добре на Нюкасъл U23, тепърва ще видим какво ще ни предложат следващите мачове.

След две победи в рамките на 3 дни, знаците определено са оптимистични.